Previous Next

Jedinečné výtvarné stvárnenie duše vášho zvieratká od BEAUTIFUL ART grand gallery

Milí priatelia, máte doma milovaného maznáčika? BEAUTIFUL ART grand gallery Vám ponúka nezameniteľnú možnosť zachytiť povahu a osobnosť vášho psíka, mačičky a iných miláčikov formou výtvarného stvárnenia.  Diela od BEAUTIFUL ART grand gallery spĺňajú najvyššiu výtvarnú a umeleckú kvalitu. Samotné dielo si môžete objednať v dvoch prevedeniach a to olej na plátne alebo akryl na plátne. Rozmer samotného diela je minimálne 70x60 cm až do max 140x160 cm v cenovej ponuke od 220 €. Dodanie diela na objednávku trvá od 30 do 60 kalendárnych dní. V prípade požiadavky na expresné dodanie diela je každá žiadosť posudzovaná individuálne na základe výtvarnej náročnosti. Dielo sa doručuje so základným lištovým rámom. V prípade osobitej požiadavky vieme zabezpečiť rámovanie diela podľa aktuálnej ponuky širokej škály rámov. Objednávky prijímame na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo cez e-shop www.beautifulartgrandgallery.com 

                                                 

                               Animalism (animalistický žáner), niekedy aj animalism (z latinčiny animal - animal) - žáner výtvarného umenia

Umelci pracujúci v živočíšnom žánri sa nazývajú animalisti. Zvieratá v maľbe, v grafike vzbudzujú u divákov rovnaký záujem ako portréty slávnych ľudí. A to nie je náhoda. So živočíšnosťou, keď v paleolite, pred viac ako 30 tisíc rokmi, ľudia začali zobrazovať zvieratá na skalách, začalo sa svetové umenie. Je to zakorenené v hlbokej minulosti a tradícii uchovávania obrazov domácich zvierat, ako aj zvierat a vtákov, ktoré boli považované za posvätné. Prežili sme basreliéfy psov, levov, býkov a koní starovekej Asýrie, basreliéfy a fresky so psami, mačkami, ibismi, krokodílmi, paviánmi, hadmi, šakalmi, sokolmi starovekého Egypta, keramiku s kresbami psov a koní starovekého Grécka a starého Ríma, sochárske obrazy jaguáre, hady a iné zvieratá medzi Aztékmi a Maymi. Obraz zvierat v starej Číne dosiahol najvyššiu úroveň. Existujú obrázky psov podobných Chow Chowovi spred viac ako dvetisíc rokov. Aj dnes obdivujeme živočíšnu grafiku čínskych majstrov. Európska šľachta sa v období renesancie začala zaujímať o živočíšnosť. Od tých čias až do dvadsiateho storočia veľa portrétov zobrazovalo osobu so zvieraťom, ku ktorému bol pripútaný - kôň, pes, mačka. Obrazy od slávnych umelcov ako Paolo Veronese, Jean-Baptiste Hudry, Van Dyck, Gainsborough, Tizian Vecellio, Antonio Moreau, Rosalba Carriera, George Stubbs, Henri-François Rieseneur a mnohí ďalší, ktorí zajali ľudí svojimi obľúbenými zvieratami - aj keď títo umelci sa nikdy nepostavili ako živočíšni - sú zahrnutí v zbierke majstrovských diel svetového maliarstva.

Animalistika je žáner vo výtvarnom umení určený pre našich menších bratov. Hrdinami diel maliarov zvierat sú zvieratá a vtáky (zviera - z lat. „Zviera“). Láska k životu a prírode, vnímanie samého seba ako súčasti živého sveta - to je to, čo poháňa štetce tvorcov a skloňuje hlavy pred tvormi, ktorým je človek veľmi dlžný za ich oddanú a úprimnú lásku. Zvieratkári sa vo svojich dielach snažia udržiavať presnosť obrazu zvieraťa a zároveň dodávajú obrazu umelecký prejav. Beštia je často obdarená ľudskými vlastnosťami, činmi a emóciami. Počiatky tohto druhu umenia spočívajú v primitívnom svete, keď sa na skalných maľbách starí ľudia snažili sprostredkovať anatómiu zvieraťa, jeho krásu a nebezpečenstvo pre človeka. Sochárske pamiatky zvierat a živočíšna keramika sú neoddeliteľnou súčasťou histórie starovekej Afriky, Ameriky a východu. V Egypte boli bohovia často zobrazovaní s hlavami vtákov a zvierat. Na starogréckych vázach sú prítomné aj ozdobné obrázky zvierat. Animalizmus bol rovnako rozvinutý vo všetkých krajinách. Stredovek pridával obrazom zvierat alegorickosť a rozprávkovosť. Obľúbenými postavami vtedajších majstrov boli psy. Verní priatelia obklopili človeka doma, na prechádzke, poľovačke. Slávny benátsky maliar 16. storočia Veronese zavádza do náboženských predmetov obraz psa - zvieratá idú za nohou Spasiteľa. Renesanční majstri sa snažili maľovať zvieratá z prírody, čo bolo dosť náročné. Žiadne zviera nemôžete nechať stáť a pózovať. V 17. - 18. storočí sa maľovanie na zvieratá vyvíjalo rýchlym tempom v Holandsku, Francúzsku a Rusku. Obrazy zvierat nájdete na obrazoch Rembrandt, Rubens a Leonardo da Vinci... V ruskom umení Serov obdaroval obrazy zvierat zvláštnym významom - jeho ilustrácie pre Krylovove bájky sprostredkúvajú myšlienky poučných textov s nenapodobiteľnou živosťou a satirou. 

 XIX. - XX. Storočie odcudzilo živočíchov trochu romantizmu a vznešenosti pri vytváraní obrazov zvierat. Realizmus sa stáva charakteristickým rysom éry. Maliari sa snažia presne vystihnúť anatómiu zvieraťa.Farba, držanie tela, návyky - na obrazoch je všetko také fotografické, že je niekedy ťažké vidieť stopu umelcovho štetca. Neskôr v animalizme sa rozšíril hyperrealizmus, keď sa do popredia dostanú malé detaily na príkaz pána, ktorý sa chce zamerať na jednu z vlastností zvieraťa. Jedným z prvých predstaviteľov animalizmu v maľbe bol čínsky umelec Yi Yuanji, ktorý pracoval na začiatku 11. storočia. Preslávil sa svojimi jedinečnými obrazmi opíc na pozemkoch preniknutých štýlom východu. Cisár Xuande z dynastie Ming pokračoval vo svojich myšlienkach. Kreslenie opíc a psov bolo jeho obľúbenou zábavou. Albrecht Durer, ktorý pracoval počas renesancie, zanechal množstvo akvarelov a litografií, ktoré pomerne realisticky sprostredkovali obrazy zvierat ( "Lev", "králik", "bocian" iné).

 Fleming Frans Snyders (XVI-XVII storočia) je považovaný za skutočne vynikajúceho maliara zvierat. Jeho zátišia s loveckými trofejami sú skutočnými umeleckými dielami, ktoré zdobia početné galérie a výstavné siene v Európe. Medzi umelcove najobľúbenejšie obrazy patria „Deer Hunt“ a „Fox and Cat“. Rusko otvorilo svetu veľa skvelých živočíchov. Vasilij Vatagin Svoj život zasvätil štúdiu zvykov a plasticity zvierat. Jeho diela v grafike, akvarely a ceruzka sú také prenikavé, že cítiť dych a pohľad zvieraťa. Vynikajúce príklady diel v živočíšnom žánri Serov - „Kúpanie koňa“ a „Voly“.  

Ďalším neprekonateľným majstrom ruskej maľby na zvieratá je Konstantin Savitsky. Boli to jeho slávni medvede, ktorí prišli k Šiškinovmu obrazu „Ráno v borovicovom lese“. Evgeny Charushin, Konstantin Flerov, Andrey Martz sú predstaviteľmi sovietskeho obdobia vo vývoji smeru.

 Maľovanie zvierat je v modernom svete veľmi blízke umeniu fotografie. Na vytvorenie týchto majstrovských diel je potrebné vynikajúce spracovanie a veľká láska k živým veciam. Zdá sa, že umelci klopú na ľudské srdce s požiadavkou: „Starajte sa o tento prírodný svet, opúšťa nás.“ 

Animalism (animalistický žáner), niekedy aj animalism (z latinčiny animal - animal) -

žáner výtvarného umenia

Hlavným predmetom sú zvieratá, predovšetkým v maľbe, fotografii, sochárstve, grafike a menej často v dekoratívnom umení. Animalizmus spája prírodné vedy a umelecké princípy. Hlavnou úlohou animalistu môže byť tak presnosť obrazu zvieraťa, ako aj umelecko-obrazné vlastnosti vrátane dekoratívnej expresivity alebo obdarovania zvierat ľudskými vlastnosťami, činmi a skúsenosťami (napríklad bájky). 

Z plastiky sa rozšírila

živočíšna keramika

Štylizované postavy zvierat sa nachádzajú medzi pamiatkami zvieracieho štýlu (en), v umení starovekého východu, Afriky, Oceánie, starej Ameriky, v ľudovom umení mnohých krajín.

 

  BEAUTIFUL ART grand gallery   Copyright ©  2021 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoločnosť

BEAUTIFUL ART s.r.o
Južná trieda 4.B
040 01 Košice
 
IČO: 46969276   DIČ: 2023681275
Banka: Tatrabanka a.s.
Účet: SK3711000000002946062789

Kontakt

BEAUTIFUL ART s.r.o
Južná trieda 4.B
040 01 Košice
 
Tel.: 0944033123, 0904333202
E-mail:
Copyright © BEAUTIFUL ART s.r.o 2019.. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o a Didier Le Mar